Základní podmínkou pro zajištění čisté vody v bazénu je správná dezinfekce vody. Za tímto účelem je nutné neustále udržovat koncentraci chloru v bazénové vodě v rozmezí 0,3–0,5 mg/l. Zjišťování koncentrace chloru provádíme bazénovým minitesterem, v tomto případě používáme k měření tabletky DPD No 1 a výsledné zabarvení srovnáváme s přiloženou stupnicí koncentrace Cl.

Na počátku sezony nebo po napuštění vody do bazénu je vhodné přidat nejprve přípravek Chlor start, obsahující rychlorozpustný chlor, který zajistí v bazénu dostatečnou koncentraci chloru ještě předtím, než začnou plně působit přípravky pro dlouhodobou dezinfekci. Pro dlouhodobé zajištění správné koncentrace chloru je vhodné používat pomalurozpustné tablety, které se po přidání do skimmeru nebo plováku postupně rozpouštějí.

Dříve oblíbené Chlorové tablety jsou v poslední době nahrazovány vícefunkčními tabletami. Velmi populární jsou zejména KOMBI tablety, které kromě dezinfekce zabezpečují také základní ochranu proti výskytu řas a obsahují vločkovač k odstranění zákalu vody, dále pak MULTI tablety 5v1, které kromě toho ještě navíc zajišťují stabilizaci pH a projasnění vody. Chlorové a KOMBI tablety jsou dodávány ve dvou základních velikostech – pro menší bazény do 5–10 m3 je vhodné používat 20g tablety MINI, pro větší bazény jsou určeny 200g tablety MAXI.

Novinkou jsou KOMBI tablety BLOK 500 g, určené pro období, kdy bazén nemůže být pravidelně udržován. V současné době jsou na trh uváděny dvoufázové DUO tablety MAXI, jejichž modrá část je rychlorozpustná, zajišťující okamžitou a velmi účinnou dezinfekci vody, zatímco bílá část je pomalurozpustná, zajišťující dlouhodobou dezinfekci, vločkování, likvidaci řas a projasnění vody.

Nakupte v našem e-shopu

V našem e-shopu najdete veškeré naše produkty.

Přejít do obchodu

Vybírejte z více než 250
 prodejců po celé ČR

Najděte svého nejbližšího prodejce produktů značky PROXIM. Po celé ČR nás ve svých prodejnách nabízí již více než 250 prodejců.

Zjistit více

Staňte se certifikovaným 
prodejcem

S osvědčením Certifikovaný Prodejce PROXIM získejte naší obchodní a marketingovou podporu, slevy a bonusy.

Zjistit více

OPPIK – program Marketing

Název projektu: PODPORA EXPORTU PROXIM S.R.O.
Registrační číslo projektu: CZ.01.2.111/0.0/0.0/16_047/0007572

Název projektu: PODPORA EXPORTU PROXIM S.R.O. 2019-2020
Registrační číslo projektu: CZ.01.2.111/0.0/0.0/18_167/0013215

Díky projektu firma PROXIM s.r.o. prezentuje své výrobky a služby na zahraničních veletrzích v Kolíně nad Rýnem, Moskvě a Stuttgartu.

Proxim – vzdělávání pro zaměstnance / Poskytovatel dotace: MPSV ČR

Financování: ESF – Operační program ZAMĚSTNANOST • Doba trvání: listopad 2019 až duben 2022 • Registrační číslo projektu: CZ.03.1.52/0.0/0.0/19_097/0011787. Stručný popis: Projekt umožní realizovat firemní vzdělávání pro zaměstnance firmy PROXIM s.r.o. Za účelem identifikace konkrétních vzdělávacích kurzů vhodných pro zaměstnance byla ve společnosti realizována analýza vzdělávacích potřeb. Projekt cílí především na rozvoj pracovních znalostí, dovedností a kompetencí potřebných pro kvalitní výkon práce v naší firmě. Klíčové aktivity: Obecné IT • Měkké a manažerské dovednosti • Interní lektor