Majitelé jezírek mají leckdy hodně odlišné představy o tom, kolik řasy ještě ve svém jezírku snesou a kolik ne. Při boji s řasou v jezírku bychom si měli uvědomit, že řasy jsou ve většině případů indikátorem velmi čisté vody, která je průzračná, nepáchne, pouze opticky se nám nelíbí, že se ve vodě cosi zelená…
Důležité je se vyvarovat kontaminaci vody v jezírku močí zvířat, hnojiv z trávníků, průběžně z jezírka odstraňovat organický spad ze stromů a okolí.

Pokud se přesto v jezírku, které pravidelně ošetřujeme přípravkem ČISTIČ BIO JEZÍREK, vyskytne zelený zákal způsobený jednobuněčnými řasami a sinicemi (ve vodním sloupci se vznáší malé zelené částečky), nejjednodušší cestou, jak se jich zbavit je přípravek FLOKULANT.

Roztokem přípravku FLOKULANT se zkrápí z konve hladina jezírka a vodní květ (řasy a sinice) se shlukují do větších a větších shluků – vloček – a sedají si na dno. Odtud je nejvhodnější je odsát. Velmi rychle se tak dá docílit průzračné vody v jezírku vhodné pro koupání.

Související odkazy:
ČISTIČ BIO JEZÍREK
FLOKULANT

Nakupte v našem e-shopu

V našem e-shopu najdete veškeré naše produkty.

Přejít do obchodu

Vybírejte z více než 250
 prodejců po celé ČR

Najděte svého nejbližšího prodejce produktů značky PROXIM. Po celé ČR nás ve svých prodejnách nabízí již více než 250 prodejců.

Zjistit více

Staňte se certifikovaným 
prodejcem

S osvědčením Certifikovaný Prodejce PROXIM získejte naší obchodní a marketingovou podporu, slevy a bonusy.

Zjistit více

OPPIK – program Marketing

Název projektu: PODPORA EXPORTU PROXIM S.R.O.
Registrační číslo projektu: CZ.01.2.111/0.0/0.0/16_047/0007572

Název projektu: PODPORA EXPORTU PROXIM S.R.O. 2019-2020
Registrační číslo projektu: CZ.01.2.111/0.0/0.0/18_167/0013215

Díky projektu firma PROXIM s.r.o. prezentuje své výrobky a služby na zahraničních veletrzích v Kolíně nad Rýnem, Moskvě a Stuttgartu.

Proxim – vzdělávání pro zaměstnance / Poskytovatel dotace: MPSV ČR

Financování: ESF – Operační program ZAMĚSTNANOST • Doba trvání: listopad 2019 až duben 2022 • Registrační číslo projektu: CZ.03.1.52/0.0/0.0/19_097/0011787. Stručný popis: Projekt umožní realizovat firemní vzdělávání pro zaměstnance firmy PROXIM s.r.o. Za účelem identifikace konkrétních vzdělávacích kurzů vhodných pro zaměstnance byla ve společnosti realizována analýza vzdělávacích potřeb. Projekt cílí především na rozvoj pracovních znalostí, dovedností a kompetencí potřebných pro kvalitní výkon práce v naší firmě. Klíčové aktivity: Obecné IT • Měkké a manažerské dovednosti • Interní lektor